PL EN

Redakcja „Psychoterapii” objęła patronatem medialnym konferencję Fundacji Rozwoju Terapii Rodzin Na Szlaku pt.: „Kiedy nie wiem, co powiedzieć… Miejsce niewiedzenia w warsztacie psychoterapeuty.”

 
Fundacja Rozwoju Terapii Rodzin Na Szlaku zaprasza do udziału w dorocznej konferencji pt.
„Kiedy nie wiem, co powiedzieć… Miejsce niewiedzenia w warsztacie psychoterapeuty.”
Konferencja będzie 11 marca 2023 r, w spotkaniu bezpośrednim w Krakowie. Przewidziana jest także możność dostępu online.

Jak zachować się, kiedy w dialogu docieram do miejsca, w którym nie wiem co powiedzieć? Co zrobić? Co myśleć? Co począć? (Czy z niewiedzeniem można coś począć?) A może uniknąć? (Czy warto unikać?) Czy niewiedzenie jest naszym wrogiem, sygnałem niekompetencji, kulą u nogi? Czy może być sprzymierzeńcem, lojalnym partnerem, mądrym doradcą?
Odwołując się do doświadczeń w pracy z parami i rodzinami oraz badań fenomenologicznych, będziemy szukać odpowiedzi na te pytania, a także nowych pytań. Pytań, które pomogą nam pomagać pomimo, a może nawet dzięki niewiedzeniu. Zainspirowani słowami prof. Małgorzaty Opoczyńskiej „Dialog zaczyna się, gdy nie wiem, co powiedzieć” (Opoczyńska, 2007), zapraszamy do dialogu o tym, jak czerpać z doświadczenia niewiedzenia i jak uprawiać „Psychoterapię między wiedzeniem i niewiedzeniem” (Drath, de Barbaro, 2022).

Prelegentami będą:
Wojciech Drath, Anna Tanalska-Dulęba, Bartłomiej Taurogiński. Konferencję podsumuje prof. Bogdan de Barbaro

Najniższa cena obowiązuje do końca roku.
Więcej informacji i zgłoszenia: www.naszlaku.org/niewiem/
Zapraszamy!
 
eISSN:2391-5862
ISSN:0239-4170
Journals System - logo
Scroll to top